Czy można jeść słodycze na diecie ?

`Dziewczyny, pomóżcie! Jestem uzależniona od słodkiego, nie potrafię zrezygnować ze słodyczy. Gdy jestem na diecie to i tak podjadam czekoladę. Co zrobić?` Tak brzmi jedna z najczęstszych wiadomości, jakie od Was dostajemy. Niestety, my kobiety tak mamy, że uwielbiamy słodkie. Facet lubi mięso, my uwielbiamy czekoladę. Z tym, że ta nasza miłość często ma odzwierciedlenie w pasie. Niewdzięczny z niej kochanek. Pamiętam, że moja dobra koleżanka potrafiła zjeść dwie tabliczki na raz, gdy zbliżał jej się okres. Inna z kolei po każdym nieudanym związku pocieszała się rogalikami z nutellą w ilościach hurtowych. Za to tak bardzo kochamy czekoladę i dlaczego powinnyśmy ją ograniczać? Darujemy sobie naukowe wywody z pogranicza dietetyki i psychologii. Każda z nas wie, że nie powinna. Ale ta wiedza i tak nas nie powstrzyma!
Jak więc radzić sobie z ochotą na coś słodkiego? 

Życie jest za krótkie, żeby nie korzystać z jego rozkoszy. Nie jesteśmy zwolenniczkami drastycznego odstawiania wszystkiego co #niefit, bo ze szczęścia trzeba korzystać. Wszystkim, które pytają nas CZY MOŻNA JEŚĆ CZEKOLADĘ? Odpisujemy- można.
Ile, jak często, jaką? 
Trzy- cztery kostki dziennie, tej, która ma jak najwięcej miazgi kakaowej, czyli gorzkiej.
Jeśli kupujecie czekoladę to nie oszczędzajcie, żadnych wyrobów czekoladopodobnych! Dobrej jakości gorzka czekolada powinna kosztować w granicach 4-5 zł. Wybierzcie taką bez nadzienia i dodatków - szybciej zaspokoicie swój czekoladowy głód. Nie wybierajcie słodkości z dodatkiem drażetek, żelków, ryżowych chrupków, strzelających cudaków. Zamiast gryźć- ssajcie. I najważniejsze- odłamcie tyle ile powinnyście zjeść a resztę zawińcie i schowajcie do szafki. Jak będzie leżała przed Tobą to zjesz całą na raz! - wiem to z autopsji.

CO WYBRAĆ ZAMIAST CZEKOLADY ? 
Bardzo dobra alternatywą dla słodkich przekąsek są batony dietetyczne Smart Food.  Bogate w wysokiej jakości składniki, bez konserwantów z dużą zawartością białka. Mają obniżoną zawartość tłuszczów i cukru a smakują nieziemsko. Batony kosztują około do 4 do 6 zł i możecie je znaleźć w sklepach Rossmann.
Jeśli nie macie w swoim mieście Rossmanna to zamówienia można składać również online ----->KLIK!

Wznosimy toast za nieakceptowanie życia opartego na zakazach. Za niezgodę na traktowanie jedzenia jak wroga. Za niezgodę na głupią babsk rywalizację w walce o dobry wygląd. Za niezgodę na traktowanie trenera jak przewodnika życiowego- miejmy lepsze autorytety. W naszym świecie jest czas na pracę i na zabawę.
Nie demonizujmy wszystkiego co uznane przez dietetyków za zło, ale nauczmy się z tego korzystać. 

Inną alternatywą dla wielbicieli czekolady może być czekoladowy deser Smart Food. Jeśli mamy ochotę na lekki napój − przyrządzamy koktajl, jeśli na coś zimnego – wkładamy danie do lodówki i otrzymujemy pyszny, orzeźwiający, deser czekoladowy. Również można znaleźć w sklepach Rossmann, kosztuje około 6 zł.-----> KLIK!
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger