Jak zabrać się do nauki?

Na imprezie z trudem zapamiętujemy imiona znajomych, na stoliku w kawiarni zdarza nam się zostawić portfel, mylą nam się też numery PIN i zapominamy o najważniejszych datach. Umysł może zaśmiecić się głupotami, które sięją spustoszenie w pamięci. Wszyscy wiemy, że głupich ludzi łatwiej oszukać więc mózg czasem się przydaje ale żeby pracował na najwyższych obrotach trzeba się uczyć -nawet jeśli lata szkolne masz już dawno za sobą!
Co jednak zrobić, żeby rozum z nami chętniej współpracował? Przedstawiamy najprostsze zasady:
1. Plan dnia
Wyznacz sobie ile czasu mniej więcej musisz poświęcić na naukę, zaplanuj też krótkie przerwy, w których na chwilę zajmiesz się czymś zupełnie innym. W skrajnych przypadkach warto nastawić budzik.
2. Uporządkowanie życia rozpocznij od uporządkowania pokoju,
a jeśli masz niewiele czasu to po prostu posprzątaj miejsce pracy. Wszystkie graty na bok, na stole niech znajdują się jedynie rzeczy potrzebne do nauki. Najlepiej gdybyś uczył się z książek bo komputer i telefon potrafią przeszkodzić.
3. Wspomaganie dodatkowe
Wywietrz pokój -wysoka temperatura sprzyja co najwyżej drzemce. Przygotuj sobie szklankę wody z cytryną i miętą, która między innym niweluje zmęczenie
4. Nie wszystko na raz
Cieszysz się, że jesteś wielozadaniowy bo potrafisz przeglądać gazetę, oglądać serial i jednocześie odpisywać na smsy. Jednak badania dowodzą, że nadmiar bodźców tak naprawdę zaśmieca nasz umysł, a korzystanie jednocześnie z kilku urządzeń elektronicznych źle wpływa na struktury mózgu. Co więc zrobić? Musisz nauczyć skupiać się na tylko jednej czynności.
5. Jedzonko
Wiadomo nie od dziś, że śmieciowe jedzenie nie służy zdrowiu. Częste zajadanie się wysoko przetworzonymi produktami zaburza równowagę chemiczną mózgu. Nie bedę opisywać złożonych procesów cheminczych ale musisz uwierzyć mi na słowo, że pochłanianie fast food'ów zwiększa ryzyko pojawienia się kłopotów z pamięcią i otępia. Wniosek? Jeśli już niezdrowe jedzenie to chociaż nie przed nauką!
6. Nawyk czyni cuda
Przeciętny Polak siedzi przed telewizorem, aż 4 godziny dziennie. Przez co później, z powodu przyzwyczajenia do szybkich bodźców i biernego odbioru, ma problem ze skupieniem uwagi i jest podatny na nudę. Za to, zamiast siedzieć długo przed telewiorem, przeciętny Polak powinien dłużej spać, bo i z tym ma kłopot więc nie może się odpowiednio zregenerować.


biustonosz - Si Lingerie 59,99 zł
szorty - DenimBox  88 zł
buty - Badura 359,99 zł


Na zdjęciach: Marsi

Zdjęcia: Pati
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger