Jak wygrać z lenistwem?

Poprzednie miesiące były w porządku ale czujesz, że chcesz czegoś większego, innego, nowego. Jednak wiem z doświadczenia, że najtrudniej jest po prostu odłożyć telefon i podnieść się z kanapy. Ale teraz jest super moment! Wejście w nową porę roku to chyba najbardziej motywujący etap -jeśli pogoda jest w stanie się zmienić to ja też.
Jesteśmy pierwsze do przytulenia wszystkich nawracających się grzeszników dlatego stworzyłyśmy subiektywny poradnik walki z wewnętrzym leniem.
1. Za dużo myślenia
Kilka razy już probowałeś coś zmienić. Nawet już kilka razy zacząłeś! Tyle, że za każdym razem już po tygodniu odpuszczałeś. Ale teraz będzie inaczej i się uda. Dlaczego? Bo nie będziesz rozkminiać przyczyn poprzednich niepowodzeń. Tak, tak, zamiast szukać winnych skup się na przyszłości i odłóż na bok wymówki, zbyt głębokie analizy. Teraz analiza przeszłości się nie przyda.
2. Brak czasu
To ulubiona wymówka, taki ukryty leń. Jeśli nie wstaniesz teraz, i za kwadrans, i za chwilkę też nie, to twoje życie może być zagrożone. Czytasz te słowa? Znaczy, że masz czas.
3. Wszystko co robię jest takie SUPER
Myślisz, Ekstra byłoby być chudszą o 4 kg. Zabierasz się więc za dietę z wielkim entuzjazmem. Ale przychodzi weekend, dobre emocje stygną, zapał opada no i w efekcie obżerasz się na imprezie. Znasz ten scenariusz? Warto więc przestać być tak impulsywnym. Zbyt emocjonalne podejście się nie przyda. Samokontrola jest kluczem do sukcesu. Brzmi pompatycznie ale mówiąc wprost w życiu osiągają więcej ci, którzy potrafią nie ulegać pokusom.
4. Mój sposób
Mam takie myślenie awaryjne na wypadek silnej niechęci mimo świadomości obowiązku. Działa to tak, że w momentach całkowitego lenia zmuszam się do pierwsze kroku. Na przykład; muszę się pouczyć -postanawiam więc, że o 15.00 usiąde przy biurku, naszykuje notatki i odłożę telefon na bok/ muszę pójść na siłownie -przebiorę się w strój sportowy/ mam posprzątać mieszkanie -idę umyć lustro. Nic więcej. Zacznij -dalej też Ci się uda.
5. Wyznaczaj strefy
Leżąc na łóżku nauczysz się mniej, w domu ćwiczenia wykonasz gorzej jeśli nie wyłączysz telewizora. Rozumiesz? Chodzi o to, żeby jakieś miejsce kojarzyło Ci się z daną aktywnością.  
6. Weź psa ze schroniska
No dobra, nie chodzi o psa. Po prostu musisz trenować swoją silną wolę. Znaleźć sobie jakikolwiek obowiązek, coś co będziesz musiał zrobić. Nie zawsze można stawiać przyjemność ponad konieczności.
7. Podsumowując
Nie leń się bo za miesiąc będziesz żałować, że nie zacząłeś właśnie dzisiaj {taadaaammm} torebka- Badura
zegarek- Wize and Ope 330 zł
okrycie wierzchnie- SelfieRoom
buty- Nike Air Command Force

Zdjęcia: Marsi

Na zdjęciach: Pati
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger