Jak się pozbyć cellulitu ?

Minęło już ponad pół roku. Czy ktoś z nas pamięta jeszcze swoje postanowienia noworoczne? Jeśli na ten rok zaplanowałaś pozbycie pozbycie się cellulitu, a mimo to nic się nie zmieniło, to może dzisiejszy wpis przyjdzie Ci z pomocą.

Matka natura odpuściła cellulit facetom i czarnoskórym siostrom. Ale według najnowszych badań, z pośród pozostałej grupy, aż 98 procent kobiet po 20 roku życia boryka się z tym problemem. 

Samo pozbycie się zbędnych kilogramów niestety nie gwarantuje gładkiej i idealnej skóry. Dlatego walka z nadwagą zawsze powinna zakładać również wypowiedzenie wojny „pomarańczowej skórce”.
GARŚĆ FAKTÓW

1. Określ swój typ sylwetki:
A) kobiety o budowie genoidalnej (masywne pośladki i uda, mniejsza góra) -mają większą skłonność do występowania cellulitu
B) kobiety o budowie androidalnej (większe piersi, drobne nogi) -tłuszcz odkłada się zazwyczaj w okolicy brzucha a cellulit występuje rzadziej lub jest niewidoczny

2. Określ typ cellulitu:
A) twardy -występuje u kobiet aktywnych fizycznie, zauważalny tylko po ujęciu skóry w fałd (niektórzy nazywają ten typ cellulitem wodnym)
B) miękki -dotyczy kobiet prowadzących siedzący tryb życia, z wiotką skórą i słabymi mięśniami; w tym wypadku nierówności są widoczne gołym okiem
C) obrzękowy -najrzadsza odmiana, występuje u kobiet, które mają tzw. ciastowate kończyny; gdy przyciśniesz skórę palcem, wgłębienie pozostaje
D) mieszany -najczęściej występujący, jest sumą twardego i miękkiego

Mama miała cellulit? Tym szybciej zacznij działać -predyspozycje genetyczne to jeden ze sprawców pomarańczowe skórki. A jeśli po całym dniu siedzących zajęć zalegasz w domu przed telewizorem albo wieczory spędzasz z przyjaciółkami na plotach przy chipsach i piwku -w całej podskórnej architektonice dojdzie do zmian o wiele szybciej.
DO ZMIANY
Nasze główne hasło, którym kierujemy się w każdej dziedzinie życia to "małymi krokami do celu". Niby banalne ale jednak trudne do zrealizowania.
Żeby dłużej nie oglądać się za siebie, stopniowo wprowadzaj te zasady:
* zamień białe pieczywo na pełnoziarniste
* nie pij dosładzanych soków z kartonu, napojów gazowanych
* sięgaj po ryby (zawierają kwasy omega-3)
* biegaj, jeździj na rowerze lub rolkach albo szybko maszeruj


CO JESZCZE?
Oprócz zmian w diecie i aktywności fizycznej warto też unikać gorących kąpieli, stosować peelingi i balsamy antycellulitowe. Pod prysznicem możesz wykonywać też masaże szorstką gąbką. Dodatkowo jeśli masz budowę genoidalną do ćwiczeń cardio dodaj te specjalnie na nogi i pośladki.


CZY CELLULIT WODNY ISTNIEJE?
Tego do końca nie wiemy, a w świecie można spotkać zwolenników dwóch teorii. Jedni twierdzą, że jest to sztuczny twór, a na cellulit zawsze wpływa gospodarka wodna i lipidowa. Drudzy zaś uważają, że dotyczy on głównie młodych kobiet z zaburzeniami krążenia krwi i limfy.
Jedno jest pewne -łykanie drogich tabletek niestety tylko w maleńkim stopniu może się przyczynić do uporania się z tym problemem.

Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger