Oszustwa, związki i zakąski.

Bohaterka jednej z moich ulubionych książek na pytanie o to, czego w życiu boi się najbardziej odpowiada: `Przeraża mnie myśl, że utkwię w związku z kimś, kogo nie kocham`. Żyła w czasach, kiedy ludzie wiązali się z powodów dalekich wielkiej namiętności, liczyło się zabezpieczenie na przyszłość, przetrwanie, stabilizacja. O ile wiek dziewiętnasty przeszedł do historii,  o tyle problem związków bez miłości funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Sięgając pamięcią wstecz przypominam sobie siebie, tkwiącą w relacji unieszczęśliwiającej każdy fragment mojego ciała.  Słowo `utkwić` niekoniecznie tutaj pasuje, ale innego znaleźć nie potrafię. Utkwić można w zepsutej windzie- chcesz wyjść ale nie możesz. Tymczasem my sami, z własnej woli albo głupoty, decydujemy się na taki układ. Chcemy wyjść ale nie możemy, czy możemy ale nie chcemy? Psychologia tak nas zaprogramowała, że prócz śmierci panicznie boimy się samotności. Instynkt przetrwania często zmusza nas do aktów masochistycznych.

Będąc młodsza godziłam się na przeróżne zachowania ze strony drugiej osoby w nadziei, że któregoś dnia w końcu będzie idealnie. Że on się zmieni a ja znów się zakocham. Nic tak nie przygnębia jak oszukiwanie samego siebie. Choć otwarcie głosimy, że nic na siłę, to częściej decydujemy się na bezpieczne rozwiązania. Jak długo mogą przetrwać związki bez miłości? Niepoprawni romantycy głoszą, że takie nie mają szans na przeżycie. Życie jednak podsuwa nam masę przykładów pokazujących, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić tylko po to, żeby mieć z kim spędzać wolny czas. Samotność jest zła w każdym tego słowa znaczeniu, jednak zbyt często przeceniamy wagę porannego `dzień dobry, jak się dziś czujesz?`

Cytując wspomnianą wyżej bohaterkę `Duszę się w oparach własnych złudzeń, choć spędzam z nim każdą chwilę to moje myśli są mu dalekie. Chciałabym znów mieć siedem lat, wtedy nie potrafiłam udawać`.  Każdy z nas ma w głowie swój ideał, i każdy z nas choć raz usilnie próbował wpasować tam kogoś, kto aktualnie był pod ręką. Dziewiętnasty wiek już się skończył a my sami tworzymy swoją rzeczywistość. Twórzmy więc taką, o której marzymy.

buty- Worldbox 499.99 399.99 zł -----> KLIK!
czapka- Adidas 85 zł -----> KLIK!
skarpetki - Snapbox 25 zł -----> KLIK!
kurtka- Pull&Bear

Napisała: Pati


Zdjęcia: Marsi
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger