Wakacyjne paznokcie.

Manicure hybrydowy to niesamowita wygoda, zwłaszcza w wakacje. Taki manicure wcale nie musi być nudny. Dziś chciałyśmy pokazać Wam nasze propozycje na letnie paznokcie w stylu Coachella. Do ich wykonania użyłyśmy zestawu z lampą UV, zawierającego wszystkie niezbędne elementy (Zestaw Semilac, 219 zł). Pędzelków do wykonania wzorków nie ma w zestawie, jednak możecie je znaleźć na stronie ---> pędzelki do zdobnictwa. Dajcie proszę znać w komentarzach na Instagramie jak Wam się podobają nasze propozycje. Jeśli jesteście na tak, już niebawem przygotujemy dla Was nowe pazurkowe propozycje :)

1. Baza do wzorków.
Podkładem do naszych dzisiejszych wzorków będzie mleczny beż 032 Biscuit. Nałożyłyśmy trzy warstwy, dzięki czemu  kolor jest intensywny i nie ma prześwitów. 

2. Aztecki wzór.
Pierwsza propozycja to geometryczny wzorek. Do jego wykonania potrzebujemy cienkiego pędzelka oraz czarnego koloru 031 Black Diamond. Każdy `krok` utwardzamy w lampie. Wypełnienie wykonałyśmy pastelowym żółtym 023 Banana.

3. Geometryczna strzałka.
Jest to również wzorek geometryczny, jednak wymaga większej precyzji ponieważ do jego wykonania używamy cieńszego pędzelka niż poprzednio. Rysując pomocnicze kropki uzyskamy większą symetrię. Wzorek ten najlepiej będzie się prezentował na kciukach. Do wypełnienia użyłyśmy znów 023 Banana oraz 093 Silver Dust. 

4. Pawie piórko
Jest to nasz ulubiony wzorek ponieważ wygląda bardzo efektownie a jest banalny w przygotowaniu. Najpierw rysujemy dość grubą nierównomierną kreskę czarny kolorem 031 Black Diamond. Następnie przy pomocy bardzo cienkiego pędzelka rozciągamy kolor tworząc jedną stronę piórka. Po grubej kresce przejeżdżamy delikatnie jakimś jasnym kolorem (my użyłyśmy 093 Silver Dust) i powtarzamy czynność tworząc drugą stronę naszego piórka.  

5. Wahadełko.
Kontury wykonujemy czarnym kolorem 031 Black Diamond przy użyciu średniej grubości pędzelka. Wnętrze wypełniamy bardzo jasnym różem 003 Sweet Pink.
6. Łapacz snów.
Jest wzorem trudnym bo wymaga precyzji, jednak prezentuje się świetnie więc warto się pomęczyć. Do jego wykonania potrzebujemy dwóch grubości pędzelka, aby zróżnicować motyw. Wypełnienie wnętrza okręgu jest elementem najtrudniejszym. Jeśli nie poradzicie sobie z rozetką możecie w tym miejscu zrobić np. delikatne kropki.
7. Jesienne liście.
Kreski wykonujemy najcieńszym pędzelkiem, jest to delikatne muśnięcie prawie suchym pędzelkiem. Cały sekret tkwi w tym, aby kreski wykonywać szybkim, pewnym ruchem. Wnętrze listków wypełniamy brokatowym kolorem, my użyłyśmy srebrnego ale czerwień, złoto czy brąz również będą świetnie wyglądać.
Sprawdź nasz najnowszy odcinek na  Dzień z Marsi
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger