Jak nabrać pewności siebie ?

Najbardziej chodliwe nagłówki głoszą: ODZYSKAJ PEWNOŚĆ SIEBIE! PODNIEŚ SWOJĄ SAMOOCENĘ! ZAWALCZ O SIEBIE! IDŹ ŚMIAŁO PRZEZ ŻYCIE! NOŚ GŁOWĘ WYSOKO! Otwierasz więc gazetę na wskazanej stronie i czytasz: Czujesz się zagubiona? Masz kompleksy? Brakuje Ci śmiałości i przebojowości? Podpowiemy Ci jak to odzyskać ! I dalej zwykle wypunktowane jest kilka trafnych ale banalnych stwierdzeń jak: nie porównuj się, dbaj o swoje ciało, zmieniaj się...blablabla. Znamy te pospolite eksperckie porady a mimo to nadal sięgamy po motywujące teksty w nadziei, że dowiemy się czegoś, co poprawi nasz aktualny stan. Bo wszędzie piszą jak odzyskać. Dlaczego nikt nie wspomni o tym, jak to utrzymać? A no dlatego, że pewność siebie nie jest cechą stałą, zmienia się codziennie, czasem z godziny na godzinę. My, kobiety, mamy ogromne problemy z tym, żeby w każdej sytuacji czuć się nieskrępowanie. Faceci nie rozumieją naszych fochów, zmiennych nastrojów i napadów złości ale czasem po prostu tak mamy, że wstajemy rano z łóżka, patrzymy w lustro i widzimy szarą, smutną twarz, która wymaga wszystkich możliwych operacji plastycznych dostępnych na rynku. Zaraz potem otwieramy szafę i wypada z niej sterta bezużytecznych łachów, które w dodatku zrobiły się ostatnio przyciasne bo zbliża się okres. Gdy mieszkałam z rodzicami bardzo często słyszałam od taty `Znowu wstałaś lewą nogą?` Bo mężczyźni nie rozumieją tego, jak ogromny wpływ na naszą pewność siebie ma dana chwila. Niewyspana, z szopą na głowie i pryszczem na twarzy masz prawo czuć się jak wypluty kiep, bez względu na ilość przestudiowanych życiowych poradników. Jak więc utrzymać motywację do życia na najwyższym poziomie? Zabić wszystkich fajniejszych od siebie, czy wyrzucić z domu lustro? Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zaakceptowanie faktu, że wieczorem czujesz się jak milion dolarów a z rana znów przepoczwarzasz się w wypluty kiep. Tak to działa. 

kurtka- Superdry 650 zł
buty- Czas na buty 99 zł
koszula- Cropp 89 zł
spodnie- Tally Weijl 119 zł
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CIASTECZKA Z KASZY MANNY

Czego potrzebujemy?
120 g (suchej) kaszy manny
250 ml mleka1 duży banan1 łyżeczka kakao
garść rodzynekgarść orzeszków arachidowych bez soli1 łyżeczka cynamonu
1 łyżka miodu

Jak to zrobić?
1.Piekarnik nagrzać do 200 stopni.
2. Mleko wlać do rondelka, zagotować. Do gotującego się mleka powoli wsypywać kaszę mannę, cały czas mieszając, aby nie powstały grudki. Gotować przez kilka minut na małym ogniu. Gdy kasza zgęstnieje, zdjąć rondelek z ognia.
3. Zblendować razem z bananem i przyprawami na gładką masę. Dodać rodzynki i orzechy.
4. Masę nakładać porcjami na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i uformować tak, aby powstał w miarę okrągły kształt.
5. Wstawić do piekarnika. Piec przez około 50 minut. Gotowe ciasteczka wyjąć i ostudzić.

Napisała: Pati

Zdjęcia: Marsi


Sprawdź nasz najnowszy odcinek na 

Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger