Plan na dobry żywot.

Wydawać by się mogło, że o zdrowiu napisano już wszystko. Co można, co wykluczyć, co trzeba, ile, gdzie i jak często. Tymczasem okazuje się, że ilu ludzi tyle teorii. A raczej ile organizmów tyle faktów. Banał nad banały ale każdy z nas jest inny. To znaczy tyjemy w różnych miejscach, od przeróżnych czynników. Nie ma złotej reguły, którą można polecić wszystkim. Jestem zwolenniczką teorii, że nikt nie zna naszego ciała tak dobrze jak my sami. Tak samo jak nikt siłą nas nie karmi czy zabrania pójść poćwiczyć. Pooglądałam już parę fitnessowych ciał i przyglądałam się też takim, którzy nie robią ze sobą zupełnie nic a ich figury wpędzają w kompleksy dosłownie wszystkich. Geny lubią nam płatać figle, więc nie możemy dać się zwariować. Często dostajemy wiadomości z cyklu `Ile ważysz i ile masz wzrostu bo nie wiem jak dużo powinnam jeszcze schudnąć`. Ludzie, to nie o to chodzi! Spójrzmy na aniołki Victoria`s Secret. Wszystkie idealne choć ich ciała bardzo się od siebie różnią. Mamy różne proporcje, kości, rodzaj mięśni więc nigdy nie będziemy wyglądać jak klony. Jedyne co możemy to robić to co w naszej mocy. 
Proponuję również wszystkim internetowym napinaczom, aby odchudzanie świata rozpoczęli od siebie. Ostatnio widziałam, jak zadbana dziewczyna aktywnie uprawiająca sport wrzuciła na swojego Instagrama zdjęcie tostów z dżemem. A pod zdjęciem kłótnia na temat tego, ile zła kryje się z jednym, biednym sucharku.
Ludzie, zaglądajmy najpierw we własne talerze a później w cudze. 
Poza tym im oni grubsi tym my chudsi, tak to jakoś szło. 

CZY WARTO PIĆ NAPOJE IZOTONICZNE?
Przeznaczone są głównie dla ludzi aktywnych fizycznie. Należy je pić małymi łykami, wówczas są lepiej wchłaniane przez organizm. Co ważne, nie powinny być także zimne, by zbytnio aby nie ochładzać organizmu. 

Co zatem zawierają w sobie izotoniki? Wodę, elektrolity (sód, potas, wapń, magnez), węglowodany, witaminy. W trakcie wzmożonej aktywności fizycznej organizm wydala nie tylko wodę ale także elektrolity. Pijąc izotoniki uzupełniamy niedobór składników mineralnych.

W porównaniu z wodą lepiej nawadniają organizm, uzupełniają witaminy i sole mineralne tracone wraz z potem. Jeżeli chodzi o wodę to owszem najszybciej dociera do krwiobiegu, ale napój izotoniczny dostarcza niezbędnej energii do kontynuowania treningu.

Naszym zdaniem najlepszym izotonikiem spośród wszystkich dostępnych na polskim ryku jest Oshee. W zestawieniu z pozostałymi zawiera najwięcej sodu i jest najszybciej wchłaniany przez organizm. 

KASZA PĘCZAK NA ZDROWIE
Pęczak to jedna z najmniej przetworzonych kasz jęczmiennych. Uzyskuje się ją ze zdrowych ziaren jęczmienia a jak wiadomo pierwotne produkty z minimum obróbki przemysłowej, mają najwięcej wartości odżywczych. To bardzo dobre źródło witaminy E, to także wartościowe źródło pierwiastków: żelaza, potasu, magnezu, cynku i innych śladowych minerałów, koniecznych człowiekowi do procesów fizjologicznych. Namawiamy więc do wykorzystywania kaszy pęczak w codziennych przepisach. Jest bardzo smaczna i tania a niestety niedoceniana.

POMYSŁ NA OBIAD
Sałatka z kurczakiem i serem pleśniowym Gorgonzola.

Osoby odżywiające się zdrowo często narzekają na to, że ich dieta jest zbyt monotonna. Jak wiadomo dietetycy proponują unikanie sera, gdyż jest on bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe powodujące nadwagę. Jednak my wychodzimy z założenia, że wszystko jest dla ludzi i w niewielkiej ilości nikomu nie zaszkodzi. Poza tym intensywny smak Gorgonzoli to idealne urozmaicenie nudnej sałatki. Serom pleśniowym nie można również odmówić tego, że są znakomitym źródłem wapnia i fosforu, które sprzyjają budowie mocnych zębów i kości. 
Dlatego naszą dzisiejszą propozycją jest pyszna sałatka z kurczakiem, serem pleśniowym, czerwoną fasolą, cebulą, kukurydzą i papryką. 


JABŁKO ZAWSZE NA PLUS.
Najcenniejsze w tych owocach jest to, co zwykle odrzucamy: gniazda nasienne i skórka, gdyż w nich znajduje się najwięcej pektyn, które mają tę zaletę, że oczyszczają organizm z substancji trujących. 
Zatem o jedzeniu jabłek powinni pamiętać głównie nałogowi palacze, mieszkańcy dużych miast, ośrodków przemysłowych oraz osoby mające w pracy styczność ze związkami toksycznymi, np. drukarze. Pektyny „wymiatają” z organizmu resztki pokarmów, regulują florę bakteryjną jelit i neutralizują substancje toksyczne. 
Spośród wszystkich witamin obecnych w jabłkach, najważniejsza jest witamina C, która wzmacnia układ odpornościowy. Najbogatsze w tę witaminę są owoce dojrzałe, rosnące po nasłonecznionej stronie drzewa. Im kwaśniejsza odmiana jabłek, tym więcej w nich witaminy C!
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger