Tarta z panna cotta i jagodami.

Znam ludzi uzależniających. Są jak narkotyk albo papieros; wiesz, że to szkodliwe i z całej siły chcesz z tym zerwać. Czasem nawet wydawać się może, że się udało, bo już nie myślisz o tym codziennie i tak często. Najgorsze jednak jest to, że wystarczy zaciągnąć się raz i znów wracasz. I nieważne, że minął tydzień, rok, czy dziesięć lat. To jak z jazdą na rowerze- tego się nie zapomina. Pozostaje obchodzić to szerokim łukiem, ale ja tak nie potrafię. Wybieram więc opcję pogodzenia się ze swoją słabością. Czytałam wczoraj o mężczyźnie, który od 82 lat żyje z pociskiem pistoletowym w czaszce. Poza tym ja chyba lubię, gdy coś mi siedzi z tyłu głowy. Nauczyłam się żyć ze swoimi głupimi myślami, bywam nawet, że się do nich uśmiecham. Rzadko kiedy kieruję się rozsądkiem, sięgając pamięcią wstecz stwierdzić mogę, że chyba nigdy. A nie przepraszam, raz postawiłam na wygodne, eleganckie buty (czyt. obcas 7 cm) - w zeszłym tygodniu wyjechały do kontenera z odzieżą. Dodam, że łącznie miałam je na sobie może jakieś cztery godziny. Nie lubię głupiego powiedzonka, że na coś trzeba umrzeć. Gdybym jednak mogła wtrącić- wolę ginąć w niebotycznych szpilkach z uśmiechem na twarzy, niż w tych pragmatycznych łapciach.

Siedzenie i rozmyślanie nad swoim losem staje się całkiem przyjemne w towarzystwie czegoś dobrego. Przy takim ciastku można nawet dojść do wniosku, że nasza dola nie jest taka zła.

Czego potrzebujemy?
Składniki potrzebne do przygotowania ciasta --->polecamy ten przepis(:

Składniki potrzebne do przygotowania panna cotta:
3 łyżeczki żelatyny w proszku
250 ml śmietanki kremówki
250 ml pełnego mleka
80 g cukru pudru

świeże jagody

Jak to zrobić?
1. Przepis na ciasto (spód) gościło już w starszych postach, na przykład ---> tutaj!
2. Przygotowujemy panna cotta. Żelatynę zalać 2 łyżkami zimnej wody i odstawić na 5 minut. Do miski wlać śmietankę kremową i mleko, dodać cukier. Miksować przez 5 minut. Dodać żelatynę i mieszać energicznie około minutę.
3. Powstałą masę wylać na gotowy, zapieczony już spód. Całość odstawić do wystudzenia.
4. Dodać jagody.

Warto zostawić sobie na dnie trochę żelatyny, dodać do niej łyżkę masy panna cotta, dokładnie wymieszać i polać gotową już tartę. Dzięki temu owoce będą ładnie się trzymać ;)


Mniam!

Napisała: Pati.
Upiekła: Pati z mamą.
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger