But don’t worry about it girl, just be yourself.

Od pewnego czasu zastanawiam czym tak właściwie jest ideał piękna? Czy rzeczywiście chodzi o wzrost i obwód w pasie? Czy może znacznie większy wpływ mają cechy niezwiązane bezpośrednio z wyglądem? Wybiegi i błyszczące magazyny bombardują nas obrazami chudych, młodych ciał. Naiwnie wierzymy, że receptą na szczęście będzie zrzucenie kilku centymetrów w talii. Kompleksy spowodowane wyglądem potrafią odebrać radość życia. Potrafią niesamowicie wpłynąć na nasz charakter powodując problemy psychologiczne. I choć większość z nas doskonale wie, że nie wygląd jest najważniejszy, to jednak zaniżone poczucie własnej wartości potrafi wyrządzić ogromną szkodę. Piękna kobieta, czyli uważana za atrakcyjną przez mężczyznę? Czy przez siebie samą? A może idzie to ze sobą w parze?
Jaki jest więc tak naprawdę ideał piękna?
Zabrzmi to banalnie, ale ów ideł tkwi w głowie. Trzeba ludziom umieć ‘wmówić`, że jest się atrakcyjnym. Znam masę dziewcząt, które mimo swych niedoskonałości wmówiły światu, że są śliczne i jeszcze więcej tych, których pomimo ich urody, nikt nie zauważa. Proces ten bowiem zaczyna się od pewności siebie. Owa pewność siebie to myślenie w odpowiedni sposób. Zmiana podejścia sprawi, że zyskamy do siebie więcej szacunku. To co teraz powiem pewnie zabrzmi dość głupio, ale obecnie lansowane `piękno` w rzeczywistości jest brzydkie. Dorosłe kobiety o wymiarach małej dziewczynki z dużymi głowami i brakiem biustu podobają się kreatorom mody (w większości gejom) a nie mężczyznom! Przede wszystkim są zaprzeczeniem kobiecości. Piękna kobieta to kobieta zadowolona z siebie, zadbana, ciesząca się życiem. I żadne kilogramy tego nie zmienią jeżeli sama siebie nie zaakceptujesz.

Ostatnimi czasy znów powróciły do nas upalne dni. I bardzo dobrze ;) Może w końcu nadejdą tę sprawiedliwe czasy, że ciepło będzie sześć miesięcy w roku. Co prawda sezon na truskawki już się skończył, ale chciałam zaproponować orzeźwiający i smaczny sposób na uprzyjemnienie sobie sierpniowych dni.


Tajemniczy enzym ułatwiający trawienie zawarty w truskawkach czyni z nich prawdziwy cud dietetyczny: odtruwa, oczyszcza i ułatwia spalanie tłuszczów. Do truskawkowego kefiru dodałam kilka listków startej mięty. 


Kawa to najpopularniejszy napój świata. Co roku mieszkańcy Ziemi piją 400 miliardów filiżanek. Moja propozycja- kawa mrożona z bitą śmietaną i cynamonem ;)


Napisała: Marsi.
Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger