Dziewczyny zawsze razem.

Często zastanawiam się nad tym, co by było gdybym zamiast siostry miała brata. Byłoby lepiej, gorzej czy po prostu inaczej? Pokój miałyśmy wspólny, garderobą się wymieniałyśmy a przeciwności dzieliłyśmy na pół.
Nasz dwuosobowy team od zawsze działa bardzo sprawnie, w końcu najlepszym życiowym doradcą jest szczera i prawdziwa przyjaciółka. Nie mylmy przyjaźni z koleżeństwem, sympatią czy zwykłą znajomością. W przyjaźni dwóch osób niezbędna jest cierpliwość tej jednej, która potrafi pójść na kompromis, wie kiedy trzeba wyłączyć emocje i wziąć głęboki oddech. Bo przyjaźń polega na uzupełnianiu się, gdzie jedna część stanowi rozum a druga serce.
W czasach, kiedy najpopularniejszym źródłem wiedzy o świecie była gazeta Bravo, wszystkie dziewczynki marzyły o wielkiej przyjaźni rodem z komiksu. Każda chciała mieć przyjaciółkę, z którą nosiło się połówkę wisiorka z sercem, robiło wspólnie pasemka i warkoczyki czy opowiadało straszne historie pod kocem. Taka już nasza natura, że lubimy się trzymać razem. Przyjaźń wymaga czasu, szczerości i zaufania i nie chodzi w niej o to, aby w każdej kwestii być zgodnym. Można mieć różny gust jeśli chodzi o ubrania, facetów, filmy czy jedzenie a zadaniem Twojej bratniej duszy jest doradzanie Ci pomimo tego, że że ona sama nigdy by tego nie wybrała. Często słyszę od Marsi `widziałam buty takie w Twoim stylu, na pewno Ci się spodobają` albo `kupiłam Ci nową bluzkę, wiedziałam że Tobie się spodoba choć moim zdaniem jest fatalna`.  I na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń, żeby patrzeć na świat oczami drugiej osoby i rozumieć jej uczucia.
Choć od ostatniego egzemplarza Bravo, jaki samodzielnie sobie kupiłyśmy minęło kilka lat, to nasze postrzeganie przyjaźni pozostało niezmienne z tym małym wyjątkiem, że do błahych spraw dorzucamy jeszcze radzenie sobie z problemami dorosłego życia. Warto mieć przyjaciela, osobistego psychologa, doradcę wizerunku i powiernika problemów w jednej osobie. Jednym słowem, #DziewczynyRządzą bo zawsze się wspierają !

#DziewczynyRządzą


3 komentarze:

  1. Ale super wpis :D Cieszę się że dostałyście tą kampanię z Deichmanem! :D Jak usłyszałam reklamę Dziewczyny Rządzą to od razu pomyślałam o was i że Was powinni do niej wziąść bo Wy rządzicie zawsze i wszędzie :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger