Czy da się pozbyć tęsknoty?

Gdzieś za siódmym zwojem mózgowym i  siedmiomilowym szlakiem neuronalnym schowany jest ośrodek, odpowiedzialny  za nasze poczucie tęsknoty. Ta ukryta pośrodku szarej masy maleńka grupa komórek sprawia, że czasem dopada nas głębokie poczucie smutku za czymś lub kimś, co co dawno już powinno wynieść się z naszego życia. Gdybym miała stwierdzić skąd się biorą specyficzne sny, gdzie główną rolę odgrywają osoby, które dawno już odeszły, dlaczego decydujemy się na nocnego SMSa do byłego czy spotkanie z przyjaciółką sprzed lat to powiedziałabym, że to kwestia zwykłej, ciekawości. Nie należy więc mylić tęsknoty z ciekawością. Kiedy ktoś ważny odchodzi z Twojego życia na zawsze, pustkę po nim starasz się zapełnić dobrymi wspomnieniami. I choć na codzień świetnie sobie radzisz to przychodzą takie momenty, kiedy myśli o kimś, kto odszedł nie można niczym zagłuszyć. Podobno ból po stracie z czasem maleje, w końcu czas goi rady. Moim zdaniem jest odwrotnie. Po prostu na raty godzisz się z tym, że tak po prostu musi być i żyjesz dalej, choć tęsknota w głębi serca każdego dnia jest jednakowa. Nigdy nie zapominasz tylko etapowo stajesz się silniejszy, bo organizm ludzki jest tak skonstruowany że zrobi wszystko, aby nie doprowadzić do autodestrukcji. Gdybyśmy każdego dnia mieli z jednakowym żalem przeżywać każde rozstanie, śmierć bliskiej osoby czy utratę ukochanego zwierzątka to po kilku dniach nie wystarczyłby pieniędzy na antydepresanty. Bądźmy więc wdzięczni naszej psychice, że robi wszystko aby nas od tego uchronić. Czy da się pozbyć tęsknoty? Myślę, że nie. Z czasem przyjmuje ona po prostu inną postać, pozbywa się żalu i smutku a wzbogaca o ciepłe wspomnienia. Dobrze jest tęsknić, bo tęsknota to najdokładniejszy sposób pomiaru siły miłości.


Stylizację uzupełniłam manicure hybrydowym w kolorze beżu, z elementami roślinnymi i czarnymi kropkami. Do wykonania został użyty kolor 138 Perfect Nude od Semilac ---> klik! Do wykonania wzroków posłużył natomiast lakier żelowy do zdobień Semi Art 001 Black ---> klik! Przyznam szczerze, że zestawienie płaszcza, butów i koloru paznokci nie jest przypadkowe :) Wybaczcie proszę czerwone dłonie, niestety było bardzo zimno a ja zapomniałam rękawiczek. Na szczęście wiosna coraz bliżej, nie możemy się już doczekać !

bluza- Serumstudios 349 zł
płaszcz- NA-KD 330.95 198.57 zł
torebka - American Outlet  z kodem: SIOSTRYBUKOWSKIE30 zniżka 30%
buty- Nike 499 zł
spodnie- Majors


6 komentarzy:

 1. Moim zdaniem da się pozbyć jeśli się tą tęknotę czymś zastąpi. Jeśli np zostawi cię ukochana osoba to cierpisz dopóki nie spotkasz nowej która Ci tą stratę wynagrodzi. A co do śmierci bliskiej osoby to nigdy sie nie zapomina ale z czasem ból jest mniejszy i zaczynasz się godzić z losem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, jak bardzo różna potrafi być tęsknota za kimś kto odszedł bezpowrotnie i za kimś kto odszedł, ale nadal gdzieś tam żyje.

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że odejście tego kto zmarł wbrew pozorom jest łatwiejsze bo można raz na zawsze zamknąć pewien rozdział i zacząć nowe życie, pogodzić się ze stratą i funkcjonować dalej. A jak ktoś Cię zostawił i wiesz że cały czas on gdzies tam jest i codziennie łudzisz się że może napisze albo zadzwoni to masz zrujnowane życie.

   Usuń
 2. Myślę, że jak się do kogoś żywiło prawdziwe uczucie to tęsknota nigdy nie znika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo oryginalna stylizacja. Szczególnie podoba mi się twoja torebka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post Przepiękna stylizacja

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 siostry bukowskie. , Blogger